W czwartkowe popołudnie 10 listopada na placu przed Urzędem Gminy zebrali się uczestnicy gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Liczne poczty sztandarowe, a także delegacje z gminnych szkół i przedszkoli, instytucji i organizacji były świadkami uroczystego podniesienia biało-czerwonej flagi na maszt. To tradycyjne w obchodach narodowych świąt wydarzenie miało swoją szczególną oprawę, było bowiem zwieńczeniem udziału Gminy Kleszczów w ogólnopolskim projekcie „Pod Biało-Czerwoną”.
Wójt Sławomir Chojnowski poinformował uczestników uroczystości, że projekt ogłoszony został w roku 2020 dla upamiętnienia setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, a o uczestnictwie Gminy Kleszczów w projekcie zdecydowali mieszkańcy, oddając odpowiednią liczbę głosów w przeprowadzonym internetowo głosowaniu. Dofinansowanie udzielone przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów pozwoliło na zakup masztu i biało-czerwonej flagi oraz zamontowanie masztu na placu przed siedzibą Urzędu Gminy. Biało-czerwona flaga została podniesiona przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego”, odegranego przez Kleszczowską Orkiestrę Dętą.
Następnie uczestnicy pomaszerowali ulicą Główną przed Pomnik Niepodległości w Kleszczowie, gdzie wiązankami biało-czerwonych kwiatów uczczono pamięć o bohaterach zasłużonych dla odzyskania przez Polskę niepodległości. Tę część obchodów zakończyło odegranie przez orkiestrę pieśni „My, Pierwsza Brygada”, która od 2007 roku jest oficjalną pieśnią reprezentacyjną Wojska Polskiego.
Dalszy ciąg świętowania 104. rocznicy odzyskania niepodległości odbywał się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie. Zebrani w sali widowiskowej mieli okazję uczestniczyć w Wieczornicy Patriotycznej „Bez tej miłości nie da się żyć…”, przygotowanej przez Publiczne Przedszkole Samorządowe w Łękińsku. Sześciolatki zaprezentowały się na scenie wraz z kilkorgiem rodziców w inscenizacji przypominającej ważne dla każdego Polaka historyczne miejsca naszego państwa, a także wydarzenia związane z utratą, a następnie odzyskaniem niepodległości.
Program przygotowany przez przedszkole został uzupełniony popularnymi pieśniami żołnierskimi, w wykonaniu dziewcząt z kółka wokalnego w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie. Przy okazji patriotycznej wieczornicy prowadzona była akcja charytatywna na rzecz chorej dziewczynki.