Do 29 lutego rodzice dzieci chodzących już do przedszkoli mogą składać deklaracje o dalszym uczęszczaniu dziecka do danego przedszkola.
Dzieci kandydujące do edukacji przedszkolnej będą zgłaszane przez swoich rodziców od 1 do 29 marca. Do wniosku należy dołączyć dokumenty, które potwierdzają spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów, które liczą się w postępowaniu rekrutacyjnym.
Do 5 kwietnia komisja rekrutacyjna będzie weryfikować złożone dokumenty. Listy kandydatów (zakwalifikowanych, jak też niezakwalifikowanych) zostaną podane do wiadomości publicznej 8 kwietnia. W dniach 9-15 kwietnia rodzice mają czas na pisemne oświadczenie, potwierdzające wolę przyjęcia dziecka do przedszkola. 16 kwietnia zostaną ogłoszone listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
Tak jak w poprzednich latach do przedszkoli samorządowych będą przyjmowani kandydaci zamieszkali na terenie gminy Kleszczów. Jeśli liczba kandydatów okaże się większa od liczby miejsc dostępnych w przedszkolu to najpierw pod uwagę wzięte będą takie kryteria, jak: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie, objęcie kandydata pieczą zastępczą.
Kryteria brane pod uwagę w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego to m.in. nauka lub praca zawodowa rodziców, fakt uczęszczania do tego samego przedszkola rodzeństwa kandydata. Największa liczba punktów przyznawana będzie kandydatom, mieszkającym w obwodzie szkoły, w której znajduje się przedszkole.
Dzieci mieszkające poza terenem gminy Kleszczów mogą być przyjęte do przedszkoli tylko w takim przypadku, jeśli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego nadal będą wolne miejsca. Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli zostanie przeprowadzona w sierpniu.