Rozbudowa infrastruktury elektroenergetycznej wraz z remontem i przebudową układu drogowego czeka już niedługo mieszkańców Antoniówki.
Najważniejszą częścią tego zadania jest zastąpienie napowietrznych, podatnych na awarie linii energetycznych podziemnymi kablami. Linia kablowa średniego napięcia (15 kV) będzie miała długość ok. 1400 metrów, natomiast ułożone pod ziemią kable z niskim napięciem (0,4 kV) – ponad 7,2 kilometra. Dostarczenie do poszczególnych budynków w Antoniówce energii o odpowiednim napięciu zapewnią dwie kompletne kontenerowe stacje transformatorowe 15/0,4 kV. Dla zasilenia poszczególnych budynków konieczne będzie wykonanie 49 złączy kablowo-pomiarowych. Kabel zasilający uliczne oświetlenie będzie miał blisko 3 km długości. Na nowych aluminiowych słupach oświetleniowych zostaną zamontowane oprawy LED (łącznie 26 szt.), wyposażone w autonomiczny układ redukcji mocy. Sfinansowaną przez gminę sieć energetyczną obsługiwać będzie spółka Energoserwis Kleszczów.
Roboty z branży drogowej obejmą rozbiórkę dotychczasowych nawierzchni jezdni i chodników oraz wykonanie niwelacji terenu. Zanim powstanie nowa konstrukcja jezdni konieczna będzie przebudowa sieci kanalizacyjnej. Kolejne zadania, jakie drogowcy zrealizują na terenie Antoniówki, to budowa nowych zjazdów indywidualnych i publicznych; ułożenie bitumicznej nawierzchni; wykonanie parkingu i chodników utwardzonych kostką; odtworzenie oznakowania pionowego i poziomego.
Roboty związane z rozbudową infrastruktury elektroenergetycznej oraz remontem i przebudową układu drogowego w Antoniówce obejmować będą dwie drogi – gminną, oznaczoną numerem 101363E i drogę wewnętrzną. Łączna długość tych dwóch dróg wynosi ok. 1,35 km.
Ogłoszony przez gminę przetarg spotkał się z dużym zainteresowaniem firm wykonawczych. Wśród pięciu ofert najkorzystniejszą okazała się oferta firmy P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika z Boronowa, z ceną brutto 14.197.211,35 zł. Dodajmy, że jest to wykonawca, który w ostatnich latach realizował m.in. rozbudową drogi powiatowej od Czyżowa do Kaliska.
Podpisanie umowy z wybranym przez gminę wykonawcą nastąpiło 16 lutego. Przewidziany w umowie termin realizacji zakontraktowanych robót to 15 miesięcy. Przez taki czas mieszkańcy wsi, a także przyjeżdżający do Antoniówki dostawcy będą musieli pogodzić się z utrudnieniami komunikacyjnymi.